Vyber region:
Vyhledávání:

DOPORUČUJEME:

masáže

solné jeskyně
 

Opalování v soláriu - časté otázky a odpovědi

Jak dlouho vydrží opálení ze solária?
Většinou vydrží 3–5 dnů a poté začne blednout kvůli odlupování kůže. Můžete prodloužit efekt opálení používáním jednoho z hydratačních produktů.

 

Nanáším opalovací krém vždy doma před návštěvou solária, je to v pořádku?
Ideální je namazat se krémem těsně před tím, než se začnete opalovat. Jen tak zajistíte kůži maximum hydratace, která zvyšuje výsledky opalování.

 

Je lepší opalovat se v soláriu nebo na slunci?
Při opalování v soláriu máte výhodu kontroly množství UV záření, kterému se vystavujete. Každou minutu opalování máte pod kontrolou.

 

Je skutečně nezbytné používat opalovací solární kosmetiku?
Ano, je to nezbytné. Opalovací krémy jsou vyrobeny speciálně pro opalování v soláriu, hydratují a regenerují kůži a podporují tvorbu melaninu během opalování. Výsledkem je rychlejší, intenzivnější opálení a zdravě vypadající pleť.

 

Jak poznám, jaký typ krému je vhodný?
Záleží na tom, jaké výsledky od opalování očekáváte. Líbí se vám vaše přirozené opálení včetně barvy a intenzity? Obsluha solária vám odborně poradí při výběru kosmetiky.

 

Mohu použít opalovací krém i na obličej?
V případě, že máte citlivou pleť, se to nedoporučuje. Obsažená parfemace může dráždit jemnou tkáň pleti.

 

Jakým způsobem udržím svoji kůži zdravou a déle opálenou?
Pro déletrvající opálení a zdravě vypadající kůži je nezbytná hydratace. Sprchové gely kůži jemně čistí a vyživují, aniž by narušovaly její přirozený ochranný film.

 

Mohou produkty s obsahem konopí ovlivnit výsledek testu na drogy?
Ne. Loupaná konopná semena neobsahují THC (drogově návykové látky).

 

Mohu používat opalovací krémy i na slunci?
Ano, v kombinaci s krémy s ochranným faktorem. Výjimkou jsou hot/tingle (pálivé) krémy, které nezajišťují ochranu proti spálení kůže na slunci.

 

Jak fungují hot/tingle (pálivý) krémy?
Tyto produkty stimulují rychlou krevní cirkulaci na povrchu kůže a vytváří efekt silného zarudnutí a výrazného pocitu zahřátí. Zvyšují tak intenzitu a vzhled opálení. Výsledný efekt je dočasný a může trvat až několik hodin.

 

Může používat hot (horké) krémy každý nebo existují výjimky?
Tyto produkty nejsou vhodné pro zákazníky, kteří s opalováním teprve začínají nebo mají citlivou pleť. Nejsou vhodné na venkovní použití.

 

Mohu aplikovat hot (horký) krém i na obličej?
Produkt není kvůli svému intenzivnímu působení na obličejové partie vhodný. Doporučujeme, abyste si po aplikaci zahřívacího krému umyli ruce a zabránili tak jeho přenosu na obličej a jiné citlivé oblasti.

 

Nemůžu se po aplikaci hot (horkého) krému spálit?
Nemůžete, protože efekt zčervenání a zahřátí je pouze dočasný pocit na povrchu kůže a trvá několik hodin.

 

Můj hot/tingle (pálivý) krém přestal fungovat, necítím žádné zahřátí.
Tato situace může nastat u dlouhodobých uživatelů těchto krémů. Krém i nadále účinkuje, ale kůže se aklimatizovala na pocit zahřátí. Řešením je začít používat vyšší faktor tingle, nebo jej na krátkou dobu vysadit a používat krémy bez technologie tingle.

 

Jak mám co nejlépe aplikovat bronzer?
Naneste přiměřené množství krému jemnými krouživými pohyby po celém těle. Po aplikaci si nezapomeňte umýt ruce!

 

Je vhodné před aplikací bronzerů nebo solárních opalovacích krémů použít peeling?
Určitě ano, peeling odstraní odumřelé buňky a suchou zrohovatělou kůži, která jinak absorbuje opalovací látku a může lámat UV paprsky. Výsledkem mohou být skvrny a nerovnoměrné opálení.

 

Je vhodné použít hydratační krém před použitím bronzeru nebo solárního opalovacího krému?
Nedoporučuje se 2 hodiny před a 4 hodiny po opalování. Hydratační krém může blokovat proces opalování v soláriu, bránit plnému rozvinutí barvy a při aplikaci po opalování může způsobit vznik skvrn.

 

Kdy se mohu po použití bronzeru nebo solárního opalovacího krému vysprchovat?
Po opalování vyčkejte 2–4 hodiny se sprchováním, koupáním, nebo jakoukoliv aktivitou, která může způsobit zvýšené pocení. Výsledkem bude stejnoměrná barva a prevence vzniku skvrn v opálení.

 

Mám opálení ze solária – musím venku stále používat krémy s ochranným faktorem?
Ano, opálení ze solária je umělé zabarvení pleti a nechrání proti UV záření.

 

Čím je způsoben nepříjemný zápach vzniklý bezprostředně po opalování v soláriu?
Tento zápach je způsobený neškodnými bakteriemi na kůži, které takto reagují na zahřátí. Existuje řada krémů, které díky speciální technologii tento jev eliminují.

 

Mám na těle šupinaté, suché, bílé skvrny které se neopalují. Čím to může být?
Vypadá to jako mykotické onemocnění zvané Tinea versicolor. Je způsobené přítomností kvasinek (podobně jako u lupů ve vlasech). Bohužel se tyto partie neopálí, a dokonce se ještě zvýrazní kontrast mezi opálenou kůží a bílými ploškami. Zkuste skvrny omývat po dobu několika týdnů šamponem proti lupům. Naneste šampon, nechte několik minut působit a poté opláchněte. Pokud se symptomy horší, doporučujeme navštívit dermatologa.


Zpracoval: HAMBERGER, s.r.o., prodejce solární kosmetiky.
 

Hlavní město Praha Středočeský kraj Zlínský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Jihomoravský kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Královéhradecký kraj Jihočeský kraj Liberecký kraj Ústecký kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj